V dňoch 21. - 23.2.2020 sa v bratislavskej športovej hale Mladosť uskutočnil už 21.ročník tradičného turnaja v kickboxe zaradeného do svetového kalendára WAKO - Slovak Open 2020 (memoriál Ladislava DOKY Tótha) za účasti 460 pretekárov (štartujúcich v 826 štartoch) z 90 klubov 12 krajín Európy. Guard Košice na ňom vynikajúco reprezentovali 12 pretekári (doma ostalo bohužiaľ ešte ďalších 5 kvôli chorobám), ktorí získali 19 medailí (najviac zo slovenských klubov), 6 zlatých 5 strieborných a 8 bronzových, čo v celkovom bodovom súčte dalo 61 bodov (najviac zo slovenských klubov) a 5.miesto v celkovom hodnotení 90 zúčastnených klubov !!!

Zlato a pás šampióna Slovak Open 2020 si v turnaji vybojovala Lucia Cmárová v K1 žien do 60 kg a taktiež vo fullcontacte žien do 60 kg. GRATULUJEME!

Ďalší opasok vyboxoval vo fullcontacte mužov do 63,5 kg Alexander Skliar (k tomu ešte 3.miesto v K1 do 63,5 kg). Zlato a pohár víťaza si z turnaja odnáša Juraj Kováč v kicklighte mužov do 63 kg (a ešte 3.miesto vo fullcontacte mužov do 63,5 kg).

Ďalšie zlaté medaily vybojovali kadeti a to Christián Tamáš v lightcontacte do 37 kg (k tomu ešte 3.miesto v pointfightingu do 37 kg) a Daniel Vošanov v kicklighte do 37 kg ( a k tomu ešte 2.miesto v lightcontacte a tretie v pointfightingu) pričom počas dňa vybojoval 9 zápasov, z toho 7 víťazných. Gratulujeme!

Ešte len 17 ročná juniorka Réka Harajdová, bojovala medzi seniorkami vo fullcontacte do 52 kg – 2.miesto, a v K1 do 52 kg – 3.miesto Do medailovej zbierky Guardu prispeli Dmitrij Kovalenko vo fullcontacte mužov do 67 kg a kadetky Alexandra Tamášová za dve 2.miesta v lightcontacte a kicklighte do 28 kg a 3.miesto v pointfightingu do 28 kg a Liliana Szczawinská za dve 3.miesta v lightcontacte a kicklighte do 32 kg. Blahoželáme.

Výborným výkonom sa na tomto medzinárodnom turnaji prezentovali aj rozhodcovia z košického klubu a to: Michaela Kováčová, Veronika Cmárová, Viktor Žuffa, Martin Muravský.

Za Ladies Victory Club Košice nastupovala Alexandra Filipová, ktorá vyhrala opasok šampiónky v K1 žien do 70 kg a 2.miesto vo fullcontacte žien do 70 kg. Gratulujeme!

Autor: Peter Onuščák - President Slovak Kickboxing Union